Zamknij
REKLAMA

Chatka Puchatka dopiero na wakacje 

09:14, 26.11.2021 | .
Skomentuj Archiwum Bieszczadzkiego Parku Narodowego
REKLAMA

Ze względu na pogodę i pandemię opóźnia się budowa Chatki Puchatka. Kultowe schronisko po przebudowie miało być gotowe jesienią tego roku, dziś już wiemy, że budowa i wykańczanie schronu potrwa do przyszłorocznych wakacji.  

Opóźnienia wynikają głównie z niesprzyjających warunków atmosferycznych i deszczowej pogody, które uniemożliwiały transport materiałów budowlanych i dojazd pracowników na plac budowy na szczycie Połoniny Wetlińskiej. Plany pokrzyżowała pandemia. 

Wykonawca robił wszystko, aby nadrobić zaległości i zdążyć w terminie oddać obiekt do użytku, ale ambitnych planów nie udało się zrealizować i dziś już wiemy, że nowa Chatka Puchatka będzie gotowa najprawdopodobniej w czerwcu przyszłego roku. 

Przebudowa Chatki Puchatka ruszyła w 2019 roku. Głównym celem funkcjonowania schroniska pozostanie turystyka -zapewnia kierownictwo Bieszczadzkiego Parku Narodowego, które zarządza obiektem. Na potrzeby turystów będzie udostępniony taras widokowy z wiatą, dwie sale - na parterze i poddaszu oraz toalety. Na parterze powstanie m.in. dyżurka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pomieszczeniem dla strażników Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz sale warsztatowe, a na poddaszu pomieszczenia socjalne dla obsługi obiektu. Obiekt będzie wyposażony we własną oczyszczalnię ścieków i kotłownię na paliwo ekologiczne i panele fotowoltaiczne oraz sklepik, w którym będzie można zaopatrzyć się w napoje i suchy prowiant. 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%