Zamknij
REKLAMA

Pierwsze mandaty za spacer po pasie drogi granicznej

12:11, 13.01.2022 | .
Skomentuj BiOSG
REKLAMA

Strażnicy Graniczni z Horyńca-Zdroju ukarali mandatami czwórkę turystów, którzy weszli w rejon pasa drogi granicznej. Dwoje z nich nielegalnie przekroczyło granicę państwa.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (12 stycznia) na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju. Funkcjonariusze podczas sprawdzania pasa granicznego odnaleźli ślady czterech osób. W wyniku podjętych działań mundurowi ustalili, że wcześniej w tym rejonie przebywała grupa turystów.

Jak się okazało, były to dwa małżeństwa kuracjuszy z pobliskiego sanatorium, które wybrały się na spacer, aby zobaczyć zabytkową cerkiew znajdującą się nieopodal granicy.  Podczas wyjaśnień turyści przyznali się do wejścia na pas drogi granicznej, a dwoje z nich do nielegalnego przekroczenia granicy państwa w rejonie słupa granicznego, gdzie zrobili sobie wspólne zdjęcie.  Wszyscy zostali ukarani mandatami.

W tym roku jest to pierwsze tego typu zdarzenie w rejonie odpowiedzialności Bieszczadzkiego Oddziału SG. Przypominamy, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009 r.

Pas drogi granicznej to 15-metrowa strefa biegnąca od linii granicy do wewnątrz kraju. Na Podkarpaciu poza nielicznymi odcinkami w Bieszczadach gdzie wzdłuż granicy przebiegają szlaki turystyczne, obowiązuje bezwzględny zakaz wejścia na ten odcinek. Grozi za to grzywna do 500 zł mandatu.

Źródło: BiOSG

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

SeBaSeBa

0 1

Jakie pierwsze mandaty? Z kolegą dostaliśmy mandat w 2009 roku w Bieszczadach za zbliżenie sie do pasa granicznego, pomimo wytyczonego tam szlaku turystycznego. 12:26, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

joziekjoziek

0 1

przyznali się ? jak nie ma żadnych dowodów w postaci zdjęć czy świadków to sobie mogą po śladach to indianie tropili 11:57, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kpt Ignacy Jolickikpt Ignacy Jolicki

1 0

nie dysktuj jak cie tam nie było zrozumiano? 00:59, 15.01.2022


0%