Zamknij
REKLAMA

Szkoły wprowadzają zdalne nauczanie

08:29, 25.01.2022 | .
Skomentuj Powiat Sanocki
REKLAMA

Trzy sanockie szkoły średnie (I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół nr 5) od 24 stycznia przechodzą na nauczanie zdalne. Potrwa ono trzy tygodnie, a wiec do ferii zimowych.

Po rozmowach z Grzegorzem Pankiem, dyrektorem SPZOZ w Sanoku, Przemysławem Galejem, ordynatorem oddziału dziecięcego oraz po sugestiach Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku, rodziców i uczniów zapadła decyzja, że trzy sanockie szkoły średnie (I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół nr 5) od 24 stycznia przechodzą na nauczanie zdalne. Potrwa ono trzy tygodnie, a wiec do ferii zimowych.

Decyzja jest spowodowana ogromną liczbą uczniów przebywających na kwarantannie, licznymi nieobecnościami nauczycieli oraz dużą ilością młodych osób, u których potwierdzono COVID-19.

Jak zaznacza Marek Cycoń, dyrektor II LO w Sanoku, decyzja nie była łatwa, ale z pewnością słuszna. Jego zdaniem, w tym momencie najważniejsze jest zdrowie. Poza tym nauka zdalna ma przynieść uczniom więcej korzyści, bowiem w zeszłym tygodniu do szkoły przychodziło zaledwie kilka osób z klasy.

Nauka zdalna obowiązuje również w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sanoku. W dalszym ciągu zajęcia stacjonarne prowadzone są w Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2 i Zespole Szkół nr 3 w Sanoku.

Źródło: Powiat Sanocki 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%