Zamknij
REKLAMA

Policja apeluje: nie bądź obojętny!

07:02, 26.01.2022 | .
Skomentuj KPP Sanok
REKLAMA

Policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Wystarczy jeden telefon, aby uchronić kogoś przed utratą zdrowia, a nawet życia.

W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych i nieporadnych życiowo, które przed mrozem lub opadami atmosferycznymi szukają schronienia na dworcach, przystankach, w piwnicach, bądź w opuszczonych budynkach.

Pamiętajmy jednak, że noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce, czy w nieogrzewanym pomieszczeniu, może skończyć się tragicznie. Dlatego też policjanci podczas codziennej służby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie.

Funkcjonariusze nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego też reagujmy! Jeśli zauważymy człowieka, któremu może grozić wychłodzenie, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Wystarczy zadzwonić na bezpłatny telefon alarmowy 112. Nasze działanie może uratować ludzkie zdrowie i życie.

Przypominamy także, że miejsca przebywania osób bezdomnych, które nie potrzebują pilnej interwencji, można zaznaczać także na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tej internetowej aplikacji jest specjalna ikonka pozwalająca wskazać miejsce, w którym przebywają osoby mogące potrzebować pomocy. Miejsca te zostaną sprawdzone przez funkcjonariuszy.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Źródło: KPP Sanok

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

joziekjoziek

0 0

tyle mają do roboty a nie czyhać na osoby bez maseczek pod sklepami 12:53, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%