Zamknij
REKLAMA

32 mln. zł na inwestycje drogowe

20:24, 10.05.2022 | .
Skomentuj Powiat Sanocki
REKLAMA

Powiat Sanocki podpisał kolejne umowy na realizację inwestycji drogowych. Ich wartość to ponad 32 mln złotych.

– Dzisiaj podpiszemy trzy ważne umowy z wykonawcami dróg na odcinku Tarnawa-Kalnica, Załuż-Lesko oraz Mrzygłód-Tyrawa Wołoska – tymi słowami zwrócił się do gości zebranych w Sali Gobelinowej sanockiego zamku starosta Stanisław Chęć. – Inwestycje zostały dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej, a ich wartość to ponad 32 mln złotych. Jesteśmy wdzięczni za każde otrzymane wsparcie i nie ukrywamy, że liczymy na więcej, bo wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Starosta podziękował także Edycie Szałankiewicz, skarbnikowi Powiatu Sanockiego oraz pracownikom Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym w Sanoku za pracę nad przygotowaniem wniosków o wsparcie zewnętrzne. Słowa wdzięczności skierował również do przedstawicieli Lasów Państwowych za okazywaną pomoc i dotychczasową współpracę.

Wyrazy uznania dla samorządowcom przekazała także Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki.

– Chciałabym podziękować władzom samorządowym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację inwestycji, bowiem działania te wymagają dużo czasu, wysiłku i uporu w dążeniu do celu – powiedziała wicewojewoda. – Cieszę się, że chcecie, aby wasze małe ojczyzny były coraz lepsze i bezpieczniejsze, żeby służyły naszemu społeczeństwu. Obiecuję, że nadal będziemy wspierać Powiat Sanocki, żeby mógł się rozwijać.

Wykonawcą przebudowy drogi Tarnawa-Kalnica w miejscowościach Łukowe i Tarnawa Górna wraz z obiektem mostowym przez rzekę Kalniczkę jest firma Strabag Sp. z o.o. Wartość zadania wynosi 23 975 599,00 zł, z czego aż 14 385 359,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z kolei Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. z Sanoka wykona dwie inwestycje. Pierwsza z nich to przebudowa drogi powiatowej Załuż-Lesko, której wartość wynosi 6 911 100,00 zł, z czego 3 855 459,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest duża szansa, że inwestycję wesprze Nadleśnictwo Brzozów, przekazując 500 000,00 zł. Drugie zadanie dotyczy przebudowy drogi powiatowej Mrzygłód-Tyrawa Wołoska w miejscowości Tyrawa Solna. Wartość inwestycji to 1 888 727,31 zł.

Więcej informacji o realizowanych inwestycjach można przeczytać na stronie:

https://powiat-sanok.pl/aktualnosc-464-droga_tarnawa_kalnica_bedzie.html

https://powiat-sanok.pl/aktualnosc-466-niemozliwe_stalo_sie_mozliwe_sa.html

https://powiat-sanok.pl/aktualnosc-378-remont_drogi_w_tyrawie_solnej.html

Źródło: Powiat Sanocki 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

janjan

0 0

A gdzie poseł ?
15:19, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%