Zamknij

Powstała platforma wspierająca podkarpackie przedsiębiorstwa

13:10, 17.07.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Jest już dostępna specjalna platforma internetowa przeznaczona dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) województwa podkarpackiego, dzięki której będą mogły one nawiązać kontakt z dostawcą profesjonalnych usług. Projekt ten nosi nazwę: „Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu” i  realizowany jest przez Województwo Podkarpackie oraz Wyższą Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Wartość kosztów na realizację tego przedsięwzięcia przeznaczonych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 wynosi blisko 42 mln zł.

Platforma ma na celu udzielenie wsparcia dla MŚP z województwa podkarpackiego przy zakupie  wyspecjalizowanych usług około biznesowych. Jest także odpowiedzią na raport Banku Światowego pn. Poland Catching-up Regions: pobudzanie przedsiębiorczości na obszarach mniej uprzywilejowanych.

Dzięki Platformie, MSP będą mogły otrzymać dofinansowania na zakup usług prorozwojowych od instytucji otoczenia biznesu oraz prywatnych dostawców. Dzięki tej platformie przedsiębiorcy będą mogli skorzystać m.in. z usług takich jak: badanie rynków zagranicznych, wdrażanie systemów zarządzania (np. jakością), analiza i optymalizacja procesów produkcji, rozwój działalności eksportowej, ekoinnowacje, zarządzanie własnością intelektualną, opracowanie strategii wdrożenia innowacji, usługi w zakresie wzornictwa czy usprawnianie kluczowych procesów biznesowych. Dodatkowo przedsiębiorca może za pośrednictwem doradcy zdiagnozować problemy rozwojowe firmy i zgłosić zapotrzebowanie na daną usługę, nawet taką, która nie jest dostępna na platformie.

Poziom wsparcia dla zakupu usług specjalistycznych wynosi nawet do 100 tys. zł, a na usługi standardowe - do 20 tys. zł. Jedna firma może na różne usługi otrzymać łącznie maksymalnie 200 tys. euro. wsparcia (podatek VAT jest niekwalifikowany).

Ze wsparcia mogą korzystać firmy MSP z siedzibą na terenie województwa podkarpackiego i od co najmniej roku prowadzące aktywną działalność. Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym.

Więcej informacji dotyczących wymagań formalnych, jakie muszą spełnić MŚP, a także zasad prowadzenia naboru znajdziecie na stronie internetowej: www.ppwb.pl

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone