Zamknij

Ile średnio za OC płacą mieszkańcy Sanoka? Sprawdź

00:00, 28.08.2019 | materiały partnera

OC samochodowe jest obowiązkową polisą komunikacyjną. Jej wykupienie jest ważne, ponieważ przerwanie ciągłości ma poważne konsekwencje finansowe. Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie jako mieszkaniec Sanoka? Czy możesz liczyć na zniżki w porównaniu z ofertami obowiązującymi w Warszawie?

Ceny OC od dłuższego czasu są niższe w porównaniu do przełomu 2016/2017 roku. Nadal jednak niektórzy kierowcy muszą sporo zapłacić – szczególnie młode osoby oraz te, które mają na swoim koncie kilka stłuczek. Warto jednak porównać ubezpieczenie auta w kilku towarzystwach, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Ubezpieczenie OC w Sanoku – kalkulacja

Zastanawiasz się, ile zapłacisz za OC w Sanoku? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń – prostego i wygodnego narzędzia, które pozwala oszacować wysokość składki w zaledwie kilkanaście minut. Dzięki niemu możesz porównać dostępne oferty, sprawdzając jednocześnie o ile mniej zapłacisz w porównaniu np. z mieszkańcami Warszawy.

Przykład. Ubezpieczasz Peugeota 308 z 2007 roku. Jesteś kobietą w wieku 35 lat. Prawo jazdy zdobyłeś 15 lat temu. Oferty obowiązkowego ubezpieczenia przedstawiają się następująco:

  • mtu24.pl Ergo Hestia – 450 zł (OC)
  • Gefion Insurance – 547 zł (OC + Assistance)
  • Aviva – 570 zł (OC + Assistance).

Dla porównania – najtańsza oferta obowiązkowego OC w Warszawie wynosi 608 zł (mtu24.pl Ergo Hestia – sama polisa OC).

Za wysoki koszt OC? Rozłóż go na raty

Chociaż mieszkańcy Sanoka wcale nie płacą dużo za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, polisa może być obciążeniem domowych finansów. W takiej sytuacji warto rozważyć OC na raty. Na czym to polega?

W zależności od oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, płatność można rozłożyć na raty. Standardem są dwie opłaty – jedna w momencie wykupienia polisy, a druga – po 6 miesiącach. Istnieje jednak możliwość wykupienia OC na raty – kwartalne lub nawet miesięczne. Warto jednak pamiętać, że taka opcja będzie wiązała się z koniecznością dopłaty, tj. całkowita kwota ubezpieczenia jest wyższa w porównaniu z płatnością jednorazową.

Jak wybrać dobre OC w Sanoku?

Jeżeli interesuje Cię tanie OC w Sanoku, wybór nie może być przypadkowy. Musisz porównać dostępne oferty, korzystając np. z porównywarki. Kalkulator szybko oszacuje wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Potem nie pozostaje nic innego jak zdecydować się na najtańszą propozycję.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%