Zamknij

Oszczędzanie jest proste, nawet dziś. Zobacz, co proponuje Financer.com!

00:00, 15.04.2020 | Materiały partnera
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Czas pandemii koronawirusa nie sprzyja gospodarce. Okres ten może jednak okazać się doskonałym na oszczędzanie. Portal Financer podpowie, jak robić to właściwie.

Obecna sytuacja w związku z pandemią korona wirusa jest często równoznaczna z obawami Polaków dotyczącymi nie tylko ich zdrowia, ale także bezpieczeństwa, także finansowego. Na chwilę obecną trudno jednoznacznie określić w jaki sposób wpłynie to wszystko na życie Polaków. W dużej mierze zależy to przede wszystkim od podejmowanych działań przez poszczególne kraje, w tym Polskę.  

Wyjątkowe rozwiązania gospodarcze będą konieczne między innymi po to, aby wesprzeć polskich przedsiębiorców. Wiadomo już, że kryzysu nie da się zahamować, ale można zdecydowanie zmniejszyć jego negatywne skutki.

W obecnej trudnej sytuacji wielu Polaków staje przed pytaniami: czy wystarczy mi pieniędzy na życie i czy w tej chwili możliwe jest jakiekolwiek oszczędzanie. Odpowiedź na to pytanie daje portal Financer.com

- Oszczędzanie kojarzy się często z negatywnymi aspektami życia: odebraniem sobie codziennej kawy na mieście, kilku posiłków w miesiącu w restauracjach, kina, koncertu, ulubionej książki, płyty, masażu, SPA i tak można by wymieniać. Oszczędzanie kojarzy się ze smutną koniecznością rezygnacji z czegoś i z zaciskaniem pasa. I przez ten negatywny wydźwięk traci na ważności, odsuwane na później, a przecież to Twoje pieniądze. Im będziesz mieć ich więcej, tym w przyszłości będziesz lepiej żyć - mówi Grzegorz Pietruczuk, zarządzający portalem Financer.com Polska.

Okazuje się, że oszczędzanie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Gdy kupka z pieniędzmi zaczyna rosnąć i gdy złapiemy bakcyla, szukanie oszczędności i pomnażanie pieniędzy będzie ekscytującym. Jak jednak przeżyć trudny początek i od czego zacząć.

Oszczędności i lokaty to coś, co powinniśmy zaczynać gromadzić już jako młodzi ludzie. Ci z nas, którzy zaczęli oszczędzać za młodu, mają coraz łatwiej wraz z wydłużeniem czasu oszczędzania. Akumulacja odsetek od odsetek zwiększa Twoje oszczędności im dłużej oszczędzasz. Poza wkładem startowym, należy zwrócić uwagę na generowane oszczędności. Oszczędzając możesz właściwie się uczynić milionerem przed przejściem na emeryturę. Zacznij oszczędzać już dziś.

- Możesz na przykład oszczędzić na przejadaniu się, zmieniając sposób odżywiania się, porzucając palenie tytoniu i intensywne imprezowanie, co nie dość że zaowocuje dodatkowymi pieniędzmi, to jeszcze poprawi twe zdrowie. Zaoszczędzisz podwójnie na starość, nie dość że będziesz dysponował dodatkowymi pieniędzmi, to jeszcze zaoszczędzisz niebagatelne sumy na lekach i wizytach u lekarza, do których niewątpliwie doprowadziłby imprezowy styl życia - dodaje Grzegorz Pietruczuk.

Financer pomaga ludziom na całym świecie. Dzięki portalowi miliony podejmują lepsze decyzje finansowe. Wsparciem są dane zbierane od banków, pożyczkodawców i innych instytucji porównywane w prostym dla użytkownika formacie. Znalezienie najlepszej oferty nigdy nie było prostsze.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%