Zamknij

Wspólne działanie PCI i Collegium Humanum. Porozumienie dla rozwoju Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów

11.44, 24.08.2020 MF Aktualizacja: 20.01, 24.08.2020
Skomentuj Na zdjęciu Jacek Kubrak Prezes Zarządu w Podkarpackim Centrum Innowacji oraz mgr inż. Michał Jurczyk, MBA, DBA Prorektor ds. Studenckich i Rozwoju z Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej z siedzibą w Warszawie oraz Prorektor ds. Filii w Rzeszowie.
REKLAMA

Podkarpackie Centrum Innowacji otwiera swoje pracownie dla studentów, kadry akademickiej i naukowców z Collegium Humanum. Wspólne inicjatywy mają przyczynić się do powstania prototypów i rozwiązań wykorzystanych przez podkarpacki przemysł. W planach współpraca w ramach studiów podyplomowych.

Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej z siedzibą w Warszawie filia w Rzeszowie dołączyło do Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako partner PCI. Współpraca będzie szansą na wymianę doświadczeń i wiedzy między naukowcami z Collegium Humanum filia w Rzeszowie, inwestorami, klastrami, instytucjami z otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcami. Służy temu cykl spotkań Wednesday Innovation Night organizowany w PCI.

To właściwe miejsce do poszukiwania obszarów wspólnego działania, nowych relacji oraz współpracy przy inspirujących projektach. Na każdym spotkaniu gościmy ekspertów i prelegentów, którzy dzielą się swoją wiedzą, dobrymi praktykami i umiejętnościami

– wylicza korzyści Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. rozwoju w PCI.

Studenci oraz naukowcy z Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej otrzymali dostęp do przestrzeni PCI Proto Lab. To pracownie wirtualnej rzeczywistości, skanowania i druku 3D, warsztat techniczny ze sprzętem, pracownie komputerowa i elektroniczna. Przedstawiciele z Collegium Humanum mogą dołączyć do interdyscyplinarnych zespołów działających w Proto Labie celem eksperymentowania, rozwijana interesujących prototypów oraz ambitnych i własnych pomysłów.

Partnerzy planują działanie w obszarze studiów podyplomowych

Współpraca z PCI wpisuje się w strategię uczelni, która dotyczy kształcenia podyplomowego. Prowadzimy cykliczne badania rynku pod kątem potrzeb edukacyjnych. Reagujemy szybko i elastycznie, tworząc ze specjalistami profesjonalny program studiów dla kadry menedżerskiej. Przy współpracy z PCI chcemy rozwijać kształcenie i umiejętności menedżerów m.in. ds. Design Thinking, IT, Internetu, ochrony danych, public relations, procesów biznesowych, zarządzania bezpieczeństwem informacji

– mówi prof. dr hab. Paweł Czarnecki, MBA, DBA, LL.M, MPH dr h.c Rektor Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej z siedzibą w Warszawie.

Obie strony nie ukrywają korzyści wynikających z podpisanej współpracy. W przyszłości jest szansa na utworzenie nowych kierunków i specjalizacji pod patronatem Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Sprawny menedżer oraz doświadczona kadra to autorzy sukcesu w każdej strukturze organizacyjnej. Podkarpackie Centrum Innowacji to zespół bardzo dobrych specjalistów. W naszym działaniu kluczowa jest motywacja, proaktywność i zaangażowanie oraz umiejętne wykorzystanie doświadczenia, wiedzy i innowacyjnego podejścia do pracy. Dzięki współpracy z naszym nowym partnerem będziemy mogli przekazać wartości i kompetencje kluczowe dla kadry menedżerskiej na Podkarpaciu kształconej przez Collegium Humanum

– dzieli się swoją opinią Jacek Kubrak, prezes PCI. 

Długofalowa współpraca pomiędzy uczelnią i PCI przewiduje także, by laboratoria powstałe w Collegium Humanum filia w Rzeszowie mogły dołączyć do Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących. To ambitna inicjatywa, gdzie doświadczenia i wiedza naukowców wsparte aparaturą z laboratoriów pozwalają na analizę materiałów, prototypów i wyrobów dla podkarpackich firm.

Na zdjęciu Jacek Kubrak Prezes Zarządu w Podkarpackim Centrum Innowacji oraz mgr inż. Michał Jurczyk, MBA, DBA Prorektor ds. Studenckich i Rozwoju z Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej z siedzibą w Warszawie oraz Prorektor ds. Filii w Rzeszowie.

Źródło: Podkarpackie Centrum Innowacji

 

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%