Zamknij

AC ochroni przed kradzieżą?

14:42, 07.08.2018 | RED
Skomentuj

Kradzieże samochodów niestety ciągle się zdarzają. Choć nie są tak powszechne jak chociażby w latach 90. XX wieku, to wciąż wielu kierowców obawia się o swój pojazd. Na szczęście istnieje sprawdzona metoda na to, aby się nie martwić, że złodzieje wezmą za cel Twoje auto – jest nim ubezpieczenie AC.

30 kradzieży dziennie

Jak pokazują policyjne statystyki, każdego roku łupem złodziei w Polsce pada ok. 10 tys. aut. Oznacza to, że dziennie prawie 30 pojazdów jest kradzionych z polskich ulic i parkingów. Najwięcej przypadków odnotowuje się w województwie mazowieckim, głównie w Warszawie i przyległych do niej miejscowościach. Co jednak istotne, z roku na roku liczba tego typu przestępstw spada, podczas gdy wzrasta ich wykrywalność. Już dzisiaj policjantom udaje się skutecznie wytropić ok. 25% skradzionych samochodów.

Nie dziwi więc fakt, że kierowcy szukają różnych sposobów na zabezpieczenie się przed złodziejami. Jedni kupują lokalizator GPS, inni blokadę na kierownicę, kolejni immobilizer i auto alarm. Szkopuł w tym, że niezależnie od jakości i skuteczności zamontowanych zabezpieczeń złodzieje zawsze są o krok do przodu, bo dobrze wiedzą, jak działają mechanizmy dostępne na rynku. To oznacza, że żadne zabezpieczenia mechaniczne ani nawet elektroniczne nie są w stanie powstrzymać sprawnych i doświadczonych złodziei.

Jeśli dobrze wyszkoleni i odpowiedni wyposażeni przestępcy obiorą sobie za cel Twoje auto, niestety najprawdopodobniej uda im się go osiągnąć. W takiej sytuacji nie masz co liczyć na samochód zastępczy z OC sprawcy – jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie, musisz posiadać ubezpieczenie autocasco. Żadna inna dostępna na rynku polisa nie chroni przed skutkami finansowymi kradzieży. W takim razie jak działa AC?

Jak autocasco zabezpiecza przed kradzieżą

Autocasco gwarantuje odszkodowanie w wysokości sumy odszkodowania zapisanej w warunkach polisy. Mając to na uwadze, przy podpisywaniu umowy warto rozważyć skorzystanie ze stałej sumy ubezpieczenia, która zapewnia wypłatę odszkodowania w wysokości odpowiadającej wartości samochodu w chwili wykupywania polisy. Co prawda wiąże się to z wyższą składką, ale w razie kradzieży auta pozwala na uzyskanie większej rekompensaty.

Pamiętaj, że AC nie wykupisz dla pojazdu o małej wartości. Każde towarzystwo przyjmuje własne limity, ale jeśli Twój samochód kosztuje mniej niż 10 tys. zł, to generalnie możesz mieć problemy z nabyciem autocasco. W każdym innym przypadku warto rozważyć AC. Szczególnie opłacalne jest kupowanie go razem z OC. Chcesz się dowiedzieć więcej, jak działa ta obowiązkowa polisa? Sprawdź, co daje ubezpieczenie OC.

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone