Zamknij

Szczoteczki międzyzębowe - prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej

11:03, 05.12.2018 | RED

Piękny uśmiech to tak naprawdę nasza wizytówka i pierwszy krok do sukcesu. Nie od dziś wiadomo, że ładny uśmiech, nienaganny ubiór oraz wypielęgnowane dłonie to znaczący krok w znalezieniu odpowiedniej pracy.

Zdrowy i piękny uśmiech to przede wszystkim zasługa odpowiedniej higieny jamy ustnej. O zęby należy dbać w każdym wieku. Po to, aby nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia był pozytywny. Przestrzeganie prawidłowych zasad higieny jamy ustnej uchroni nas przed chorobami jamy ustnej i chorobami przyzębia.

Odpowiednią pielęgnację zębów należy rozpocząć od wybrania szczoteczki, pasty, nici dentystyczny, płynu do płukania ust lub szczoteczki do czyszczenia zakamarków międzyzębowych.

Jak wybrać właściwą szczoteczkę do zębów?

Prawidłowa higiena jamy ustnej to przede wszystkim szczotkowanie zębów i języka  od 2 do 3 dziennie. Należy do tego celu używać odpowiedniej szczoteczki do zębów. W wielu drogeriach, jak i w sklepach z produktami do higieny jamy ustnej możemy znaleźć szczoteczki manualne. Szczoteczki elektryczne oraz te zasilane na baterie.

Przy wyborze szczoteczki zwykłej należy zwrócić uwagę na miękkość włosia. Twarde włosie może podrażniać wrażliwe dziąsła. Szczoteczki elektryczne przypominają szczoteczki manualne. Ten produkt wyposażony jest w wiele funkcji. Takich jak: w funkcję wibracji ułatwiających pielęgnację zębów, timer, czujnik nacisku. Wyróżniamy również szczoteczki o różnych technologiach (do wyboru szczoteczki soniczne lub oscylacyjno-obrotowe). Szczoteczki te wyposażone są w obrotowe główki, które dokładnie czyszczą zęby oraz przestrzenie międzyzębowe. Tego typu szczoteczki należy wymieniać, co 3-4 miesiące, aby móc cieszyć się zdrowymi zębami.

W ostatnim czasie również dobrą metodą pielęgnacji jamy ustnej oraz przestrzeni międzyzębowych jest stosowanie odpowiedniej szczoteczki przeznaczonej do tego celu.

Szczoteczki międzyzębowe dokładniej czyszczą

Prawidłowa higiena jamy ustnej to również dbałość o przestrzenie międzyzębowe. Niestety zwykła szczoteczka, jak i pasta nie pomogą nam w pozbyciu się resztek pokarmu między zębami. Szczeliny, nierównomiernie ułożone dziąsła i zęby wymagają specjalnej pielęgnacji. Idealnym sposobem będzie zastosowanie szczoteczki międzyzębowej. Dobre szczoteczki międzyzębowe oferuje HappyDental.pl na https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-miedzyzebowe.

Obecnie na rynku jak w wielu sklepach z akcesoriami do pielęgnacji zębów dostępne są nici dentystyczne oraz szczoteczki do zadań specjalnych. Takie jak szczoteczki jednopęczkowe służące do szczotkowania przestrzeni międzyzębowych oraz zębów z aparatami ortodontycznymi.  Wyróżniamy również szczoteczki twarde, średnie oraz miękkie.

Szczoteczki międzyzębowe są odpowiednio elastyczne, co zapewnia skutecznie usuwanie resztek jedzenie z przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczka ta charakteryzuje się bardzo cienkim i wytrzymałym rdzeniem. Dzięki czemu łatwo wkłada się je w przestrzeń a samo czyszczenie jest komfortowe i bezpieczne.

Przestrzenie międzyzębowe to miejsca niedostępne dla włosia szczoteczek, które wykonują klasyczne szczotkowanie zębów. Te trudno dostępne miejsca są często niestety pomijane w codziennej higienie jamy ustnej. Efektem niedoczyszczania jest próchnica lub stan zapalny dziąseł.

Tego typu produkt mogą używać osoby, które noszą implanty, mosty lub aparat ortodontyczny. Przyrząd ten dociera do niedostępnych dla zwykłych szczoteczek zakamarków. Szczoteczki te są wielokrotnego użytku, wystarczy opłukać je w wodzie po każdym stosowaniu.

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone