Zamknij

Domki w Zakopanem – czego można się spodziewać?

12:53, 22.05.2019 | RED

Wakacje w polskich górach są coraz bardziej popularnym wyborem na spędzenie wakacji, urlopu lub ferii zimowych. Tak naprawdę, Tatry są piękne przez cały rok, dlatego nie brakuje tam turystów także w wiosnę lub jesień.

Wynika to z szerokiego wyboru aktywności – udając się w okolice Zakopanego, można liczyć na rozrywki takie jak:

  • Spacery po górach
  • Sporty zimowe (jazda na nartach, snowboarding)
  • Zwiedzanie pomników przyrody
  • Kolarstwo górskie
  • Kosztowanie lokalnej kuchni
  • Festiwale kultury góralskiej

Tak naprawdę, Tatry można odwiedzać co roku i za każdym razem odkrywać ich nowe oblicze. Aby móc się w pełni cieszyć takim wyjazdem, należy jednak zapewnić sobie komfortowe zakwaterowanie, które zapewni nam dogodne warunki i dużą wygodę.

Podróżując z rodziną lub gronem znajomych, najlepszym rozwiązaniem bez wątpienia okażą się tu domki do wynajęcia w Zakopanem, stanowiące coraz popularniejszy wybór z zakresu noclegów. Posiadają one przewagę nad tradycyjnymi hotelami czy schroniskami turystycznymi, ponieważ oferują większą prywatność i swobodę.

Ile zapłacimy za domki do wynajęcia w Zakopanem?

Dla wielu osób zaskoczeniem może okazać się fakt, że domki do wynajęcia w Zakopanem często bywają całkiem tanie jak na nocleg w mieście turystycznym. Są one doskonale przystosowane nawet do długotrwałego zakwaterowania, lecz można natknąć się także na domki sezonowe, dostępne tylko w określonych porach roku. Sam koszt związany z wynajęciem takiego mieszkania bywa dość zróżnicowany – wszystko zależy od ilości pokojów, która nas interesuje, dodatkowych atrakcji, sprzętu i umeblowania, który wchodzi w skład wyposażenia dodatkowego lokalu. Jeśli mamy zamiar w takim miejscu jedynie nocować, wystarczy zdecydować się na skromny domek z łazienką i sypialną.

Niejeden turysta jednak skupia swoje wczasy właśnie na pobycie w takim domku, ciesząc się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. W takich przypadkach warto jest zainwestować w bardziej rozbudowaną ofertę, która zapewni nam własną kuchnię, dostęp do tarasu, grilla, ogniska czy innych, zawartych w pakiecie atrakcji. Co więcej, domki do wynajęcia w Zakopanem powszechnie buduje się w pobliżu barów, kręgielni czy basenów, gdzie można spędzić nieco wolnego czasu.

Czym charakteryzują się domki do wynajęcia w Zakopanem?

Znaczna część górskich domków na wynajem jest od podstaw przystosowana do potrzeb turysty, dlatego znacznie różnią się od standardowych mieszkań. Na pierwszy rzut oka można dostrzec ich unikalny styl architektoniczny, charakterystyczny dla budowli góralskich. Tak naprawdę, tylko nieliczne domki do wynajęcia w Zakopanem są wykonane z drewna, a deski i bele pełnią jedynie funkcje ozdobne, pokrywając betonową konstrukcję. Dzięki temu zachowuje się ich wyjątkowy styl, zapewniając jednocześnie lepsze warunki do życia.

 


(RED)


facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone