Zamknij

Skoki narciarskie osobiście lub w Internecie

18:29, 03.12.2019 | RED

Sporty wyzwalają w kibicach bardzo dużo emocji. Oddani kibice polskich drużyn i reprezentantów różnych dyscyplin śledzą wszystkie poczynania narodowych sportowców. Jednym ze sportów zimowych, który rozgrzewa publiczność zebraną przy stokach są oczywiście skoki narciarskie.

  1. Skoki narciarskie
  2. Sporty na żywo
  3. Skoki narciarskie terminarz 2019/20

1. Skoki narciarskie

Czym są skoki narciarskie, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Można stwierdzić, że wszyscy znają ten sport, dzięki polskiemu skoczkowi Adamowi Małyszowi. Jego dalekie skoki, a nawet można stwierdzić, że najdalsze ze wszystkich, gwarantowały nam, jako narodowi, nie raz miejsca na podium. Mieliśmy więc możliwość odśpiewania hymnu Mazurek Dąbrowskiego. Obecnie jego następcami są Kamil Stoch, czy Piotr Żyła. To w nich spoczywa polska sportowa wiara. Jednak nie każdy ma szansę i możliwość być na miejscu, gdzie odbywają się zawody. Szczególnie taki problem pojawia się, kiedy zawodnicy skaczą na skoczniach za granicą. W takich sytuacjach jest możliwość oglądania zawodów na żywo.

2. Sporty na żywo

Bardzo często zawody z udziałem polskich sportowców różnych dziedzin są transmitowane w telewizji polskiej, jednak nie są to wszystkie dyscypliny i rozgrywki. Jeśli chodzi o polskich skoczków, to zawody z ich udziałem przeważnie są emitowane. Jednak jeśli nie mamy telewizora, lub po prostu nie mamy do niego w danej chwili dostępu, z pomocą przychodzą strony internetowe, na których są nadawane skoki narciarskie na żywo. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo można oglądać taką sportową rywalizację nawet w kolejce do lekarza, za pomocą smartfona. Bardzo często, poza bieżącą transmisją, na takich stronach można oglądać najważniejsze fragmenty i skróty z całych zawodów, między innymi skoki interesujących nas zawodników, wykonania najlepszych sportowców, lub najgorsze upadki.

3. Skoki narciarskie terminarz 2019/20

Podczas sezonu narciarskiego odbywa się bardzo dużo zawodów w różnych krajach. Wstępne propozycje terminarzy pojawiają się w zasadzie zaraz po skończeniu sezonu poprzedniego. Jednak takie terminy nie są dokładne. Oficjalny i zatwierdzony kalendarz spotkań ogłasza Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). W tym roku został on ogłoszony pod koniec maja 2019 roku, czyli na około pół roku przed rozpoczęciem sezonu. Jak co roku, tak i w tym roku, możemy się pochwalić, ponieważ zawody będą odbywać się także i w Polsce. Sezon rozpocznie się 23 listopada w Wiśle, a w styczniu będzie możliwość oglądania skoków osobiście w Zakopanem.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone