Zamknij

Kurs programowania zdalnie czy stacjonarnie?

08:19, 22.01.2021 | RED

W dzisiejszych czasach branża IT stała się szczególnie pożądaną. Nikogo już nie dziwi fakt, że każdy powinien mieć elementarną wiedzę z zakresu wiedzy informatycznej. Kursy programowania są powszechnymi i skutecznymi formami nauki programowania. Warto zatem zainwestować w taki kurs, ponieważ jest to inwestycja, która na pewno zwróci się w niedalekiej przyszłości. Nasunąć się tu może tylko pytanie: jaki kurs będzie odpowiedni? Stacjonarny, czy może jednak zdalny? Na te i inne pytania odpowiadają specjalistyczne szkoły zajmujące się prowadzeniem takich kursów.

Zalety kursu programowania zdalnego są nieocenione i dlatego coraz więcej osób decyduje się właśnie na nie. Dzięki nim można skutecznie podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Dają one o wiele więcej możliwości:

• różnorodność, oferta dotyczy wielu języków programowania, np. JavaScript, Python, HTML/CSS

• ucząc się zdalnie oferowany jest dostęp online, na żywo do doświadczonych trenerów prowadzących bootcamp

• większy komfort- kurs można przerobić w domu

• więcej czasu, kursant nie traci go na dojazdy i stanie w korkach

• mając dostęp do komputera można jednocześnie pracować i uczyć się

• kursant sam decyduje kiedy i w jakim tempie chce się uczyć

Stacjonarne kursy programowania też mają swoje zalety

Oczywiście nie wskazane jest ograniczanie się wyłącznie do zdalnych kursów. Możliwość ukończenia stacjonarnego kursu programowania również daje wiele satysfakcji i przynosi wiele korzyści. W tego rodzajach kursach dużym plusem jest możliwość bezpośredniej komunikacji z drugą osobą, co na pewno ułatwi przyszłą współpracę z klientem. Praca face to face daje większe możliwości podczas indywidualnego podejścia do problemu. Niektórzy wolą komunikację na żywo, bo dzięki niej można więcej wyjaśnić w krótszym czasie. Nie dyskwalifikuje to oczywiście zdalnego kursu programowania. Warto zatem zastanowić się nad tego rodzaju kursem, bo może się on okazać lepszym rozwiązaniem, podyktowanym naszymi indywidualnymi predyspozycjami.

Zdalne i stacjonarne kursy programowania, czyli na co zwrócić uwagę

Decydując się na kurs IT, należy uwzględnić kilka ważnych kwestii i zadać sobie kilka pytań, które pomogą przy wyborze odpowiedniego języka programowania, czy rodzaju kursu. Decydując się na firmę organizującą kurs programowania, można zaoszczędzić swój czas na doprecyzowanie szczegółów i niejasności, ponieważ zaawansowana kadra szkoleniowa robi to za nas. Kompleksowa obsługa firmy obejmuje zarówno całe zaplecze administracyjne, jak i profesjonalną wiedzę w zakresie kursu programowania zdalnego czy stacjonarnego. Podczas wybierania takiego kursu należy zwrócić również uwagę, że cała praca wykonana przez kursanta będzie obejmowała pracę wyłącznie przy komputerze. W tym celu udostępniane są również specjalistyczne fora internetowe, na których specjaliści odpowiadają na pytania i pomagają rozwiązywać problemy.

 

Czy rodzaj kursu programowania ma wpływ na rozwój kariery w IT?

Niezależnie od tego, jaki kurs został ukończony, czy stacjonarny, czy zdalny, nie ma to wpływu na jakość przekazanej wiedzy. Obydwa kursy wyczerpują temat w wybranym przez kursanta języku programowania. A przekazana teoria oraz wiele godzin zajęć praktycznych, także zadań domowych gwarantują pogłębienie swojej wiedzy i rozwój w branży inżynierów oprogramowania. Kurs programowania Warszawa to kwestia bardzo indywidualna, a o jego skuteczności decyduje praca własna, którą należy poświęcić podczas jego trwania. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%