Zamknij

Aromaterapia w walce z bólem

09:46, 20.07.2022 . Aktualizacja: 09:46, 20.07.2022

Niejednokrotnie zdarza się tak, że kiepsko się czujemy, ale pomimo zażycia tabletek przeciwbólowych nasze samopoczucie się wcale nie poprawia. I nie musi chodzić o wyjątkowo dokuczliwe dolegliwości, jednak zazwyczaj liczymy na to, że po wzięciu odpowiedniego proszku poczujemy się znacznie lepiej. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem nie po to kupujemy tego typu specyfiki, aby w sytuacji awaryjnej nam one nie pomagały.

Konwencjonalne leki przeciwbólowe

Jasne jest, że chcemy, aby spełniały swoje zadanie i w ciągu kilkunastu minut uśmierzały ból bądź też go znacząco niwelowały. Trudno byłoby obwiniać kogokolwiek za to, że chce, aby szumnie reklamowane w mediach medykamenty radziły sobie z bólem czy innymi urazami. Po to przecież zostały stworzone, prawda? Niestety, moc reklamy bywa często silniejsza, niż samo działanie reklamowanego produktu. Możemy zatem udać się czym prędzej do apteki po kolejne opakowanie tabletek, które jednak również nie muszą nam pomóc, albo... spróbować alternatywnych metod na pozbycie się niechcianych dolegliwości.

Niekonwencjonalne metody leczenia bólu


Wielu z nas coś takiego w ogóle nie przychodzi do głowy, zwłaszcza, gdy wszystkie nasze zmysły oraz możliwość trzeźwego myślenia są zamglone przez przeszywający, dojmujący ból. To normalne, że wówczas myślimy tylko i wyłącznie o tym, aby nasze cierpienie się wreszcie skończyło i ból opuścił nasze ciało na dobre. Jeśli jednak tak się nie dzieje, a my wyczerpaliśmy już wszystkie preparaty, jakie posiadaliśmy w naszej konwencjonalnej apteczce, to nie pozostaje nam nic innego, jak skierować swoją uwagę na te bardziej niekonwencjonalne sposoby radzenia sobie z bólem. Nie mamy przecież nic do stracenia, a zależy nam na szybkim powrocie do pełni sił. W takiej sytuacji naprawdę warto sięgnąć po alternatywne metody pomagające w uwolnieniu naszego ciała od bólu.

Zalety aromaterapii

Kultura Wschodu od tysięcy lat rozwijała swoją medycynę. I choć możemy uważać, że to nasza współczesna medycyna jest znacznie bardziej rozwinięta, to nie można zaprzeczyć, iż wielowiekowe tradycje i przełomowe odkrycia medycyny orientalnej do dzisiaj pomagają wielu osobom uporać się z dręczącymi je problemami zdrowotnymi. Bądźmy więc otwarci na inne sposoby walki z bólem i chorobami, bo może się okazać, że to właśnie one pomogą nam w pokonaniu naszych dolegliwości. Z pewnością nie zdajemy sobie sprawy, że wiele terminów, które już wcześniej słyszeliśmy, ale uznawaliśmy je za dziwne, kosmetyczne zabiegi, w rzeczywistości mogą pomóc nam w leczeniu wielu schorzeń. Za przykład niech posłuży tutaj powszechnie nam znana aromaterapia. Być może nie jest ona nazywana wprost gałęzią medycyny, ale nie można podważyć jej skuteczności. Każdy, kto choć raz poddał się terapii z użyciem olejków eterycznych (a konkretniej ich zapachów, jak sama nazwa wskazuje), wie, jak wiele potrafią one zdziałać dobrego dla ciała człowieka. Nie tylko powalają się niezwykle zrelaksować i odprężyć spięte ciało, ale też realnie eliminują wszelkiego rodzaju bóle. Jeżeli, np. zmagamy się z silnymi migrenami, to poddanie się aromaterapii może nam pomóc w skutecznej walce z nimi. 

Jakie olejki eteryczne wybrać

Naturalne olejki eteryczne można dobierać w zależności od dolegliwości czy choroby. W przypadku bólu głowy sprawdzi się olejek miętowy, eukaliptusowy lub lawendowy. Jeśli dokucza Ci katar i przeziębienie wypróbuj olejki o właściwościach przeciwbakteryjnych. Tutaj sprawdzi się olejek z drzewa herbacianego, olejek z oregano lub rozmarynowy. A jeśli chcesz dodać sobie energii do działania to koniecznie wypróbuj  energetyzujące olejki cytrusowe, czyli pomarańczowy, grejpfrutowy czy cytrynowy.

Oczywiście, profesjonalne zabiegi aromaterapii naturalnymi olejkami eterycznymi są kosztowne, ponieważ koszt ich pozyskania jest znaczny. Możemy jednak obniżyć jej koszt, jeśli spróbujemy "uleczyć się" przy jej pomocy w domu. Aromaterapia w domu jest znacznie tańszą i prostszą opcją dla każdego, kto ma niewielki budżet. Jest również dobrym pomysłem, ponieważ pozwala nam na zaznajomienie się z terapią zapachami na własnych warunkach, w dogodnym dla nas momencie. Tak więc możemy zakupić dyfuzor do aromaterapii i na własnej skórze przekonać się, czy tego typu terapia zadziała na nas dobrze i czy istotnie pozwoli nam na szybsze dojście do siebie w chorobie, po urazie, itp. Nie ma jednak powodów, aby sądzić, że nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, albowiem stoją za nią tysiące lat doświadczeń ludów Wschodu, a także ich mądrość. Czasami, zamiast nadmiernie skupiać się na standardowych działaniach mających na celu pozbycie się bólu, warto skorzystać ze sposobów mniej rozpowszechnionych, lecz skuteczniejszych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%